Weinig overlast door eikenprocessierups, toch nemen we maatregelen

We verwachten dat de overlast door de eikenprocessierups dit jaar klein is. De afgelopen jaren zijn we overgestapt op een ecologische aanpak van bestrijding. Daarmee voorkomen we overlast én beschermen we de natuur.

Ecologisch beheer met Storix

We beheren de eikenprocessierups op een natuurlijke manier via het systeem van Storix. We bestrijden de rups dus niet met gif of vuur, maar zorgen ervoor dat natuurlijke vijanden hun werk kunnen doen. Zo hangen er in onze gemeente 15 vlinderfilterhotels. Ook zaaien we bermen in met bloemenmengsels die natuurlijke vijanden van de rups aantrekken, zoals sluipwespen en vogels. Verder planten we struiken en bomen die deze dieren nodig hebben om te leven.

Toch last van jeuk? Dit kun je doen

Hoewel de plaagdruk laag is, kun je in sommige gevallen toch nog last krijgen van de brandharen van de rups. Die kunnen jeuk, huiduitslag of irritatie veroorzaken. Krijg je brandhaartjes op je huid? Dan kun je de klachten beperken door:

  • je huid af te spoelen met lauwwarm water
  • een pH-verhogende zeep te gebruiken
  • je huid in te smeren met Aloë Vera-gel

Blijf uit de buurt van besmette bomen

Ziet u toch ergens een boom met nesten of rupsjes? Kom dan niet te dichtbij. Raak de rupsen niet aan en probeer ze niet zelf te verwijderen.

Overlast melden

Heeft u een nest van eikenprocessierups gezien? Meld dit dan via Fixi. Onze buitendienst kijkt dan of er actie nodig is.

Terug naar overzicht