Test nieuwe aanpak tegen Aziatische duizendknoop

De Aziatische duizendknoop komt op steeds meer plekken in Nederland voor. Deze plant groeit snel, verdringt andere planten en kan schade veroorzaken aan wegen, stoepen en oevers. Daarom zoeken gemeenten en andere organisaties naar goede en duurzame manieren om de plant te bestrijden. Ook in de gemeente Hilvarenbeek komt de Aziatische duizendknoop op verschillende plekken voor. Om te onderzoeken welke aanpak het beste werkt, werkt de gemeente samen met PhytoSan Eco.

Proef op verschillende locaties 

PhytoSan Eco gebruikt een aanpak waarbij de plant van binnenuit wordt verzwakt. Eerst wordt het sap van de Aziatische duizendknoop op elke locatie onderzocht in een laboratorium. Zo wordt duidelijk welke voedingsstoffen in de plant aanwezig zijn. Daarna worden speciale voedingsstoffen en plantenextracten in een zeer lage hoeveelheid op de bladeren aangebracht. De plant neemt deze stoffen op en verspreidt ze door de hele plant. Hierdoor raakt de plant uit balans. De Aziatische duizendknoop groeit daardoor minder goed en wordt steeds zwakker.

Het doel van deze methode is niet om de plant direct te doden. De plant verliest stap voor stap haar kracht, waardoor de overlast afneemt.

Eerste resultaten zijn veelbelovend 

De gemeente Hilvarenbeek test deze methode op verschillende locaties. Deze plekken zijn te herkennen aan informatieborden. De proef duurt drie jaar. Inmiddels zijn de eerste behandelingen uitgevoerd. De eerste resultaten zijn veelbelovend en laten al zichtbare verschillen zien. De gemeente volgt de resultaten de komende jaren om te bekijken of deze aanpak ook op de lange termijn goed werkt.. 

Terug naar overzicht