Nog vuurwerk in huis? Lever het op 9 september veilig in

Vanaf 1 augustus geldt in heel Nederland een verbod op bijna alle soorten vuurwerk. Alleen F1-vuurwerk blijft toegestaan. Dit zijn bijvoorbeeld sterretjes, knalerwten, trektouwtjes en sierfonteintjes. Je kunt het andere vuurwerk gratis en anoniem inleveren bij de milieustraat in Tilburg op woensdag 9 september.

Nog vuurwerk in huis? Lever het gratis en anoniem in 

  • Datum: woensdag 9 september 2026
  • Locatie: Milieustraat Tilburg, Caledoniastraat 13
  • Tijd: 08:00-13:00 uur 
    Je hoeft hiervoor geen afspraak te maken. 

Het inleveren van vuurwerk is anoniem. Bij het inleveren hoef je geen naam op te geven. Ook krijg je geen boete voor het vuurwerk dat je inlevert. Deze inleveractie is eenmalig.

Waarom vuurwerk inleveren?

Vuurwerk dat niet meer is toegestaan, mag je niet bewaren of afsteken. Door het in te leveren voorkom je risico's in huis. Vuurwerk kan brand veroorzaken en gevaarlijk zijn voor mensen en dieren. Gooi vuurwerk niet bij het huisvuil en laat het ook niet op straat achter. Bij de inleveractie aan de milieustraat wordt het vuurwerk veilig afgevoerd en het ingeleverde vuurwerk wordt vernietigd.

Waarom een vuurwerkverbod? 

Eerdere jaarwisselingen raakten veel mensen gewond door vuurwerk, de helft van hen stak zelf niets af. Ook kregen honderden hulpverleners zoals politie, brandweer en ambulancepersoneel te maken met geweld. Het verbod is bedoeld om bij te dragen aan een veiligere jaarwisseling, met minder ongelukken, schade en overlast voor mens, dier en milieu. Vuurwerk is voor veel mensen een dierbare traditie, dat beseffen we goed. Toch is er politiek besloten dat de jaarwisseling voortaan zonder consumentenvuurwerk wordt gevierd. Er is gekozen voor één duidelijke landelijke regel, in plaats van verschillende lokale vuurwerkverboden.  

Wat mag nog wel?

Alleen F1-vuurwerk is nog toegestaan. Ook wel fop- en schertsvuurwerk genoemd. Dit is licht vuurwerk met weinig risico. Voorbeelden zijn:

  • sterretjes

  • knalerwten

  • trektouwtjes

  • sierfonteintjes

Je herkent dit vuurwerk aan de F1-vermelding op de verpakking. 

Wat mag niet meer? 

Ander vuurwerk, zoals cakes, grondtollen en Romeinse kaarsen, mag je niet meer afsteken en niet meer in huis hebben. Ook vuurwerk dat je eerder of in het buitenland hebt gekocht, mag je niet meer afsteken of bewaren. 

In bepaalde gemeenten kunnen verenigingen en stichtingen een ontheffing aanvragen om tijdens de jaarwisseling een vuurwerkshow te organiseren. In onze gemeente behoort dat niet tot de mogelijkheden. Lees hier meer over in dit nieuwsartikel. 

Meer informatie

De inleverdag op 9 september maakt deel uit van een landelijke vuurwerkinleveractie. Meer informatie over het vuurwerkverbod vind je op leverjevuurwerkin.nl.

Terug naar overzicht