Wethouder Machielsen: handen uit de mouwen

Wethouder Piet Machielsen vertelt over onder meer woningbouw en kansen voor ondernemers.

Piet Machielsen, wethouder Ruimtelijke ontwikkeling, wonen, economie & financiën

Piet Machielsen, wethouder Ruimtelijke ontwikkeling, wonen, economie & financiën

Het college is volop aan de slag om onze gemeente vitaler, mooier en toekomstbestendiger te maken. Het motto is: ‘Samen is van iedereen: aan de slag!’. De komende weken vertellen burgemeester en wethouders u op deze pagina over hun plannen voor 2023. Deze keer geeft wethouder Piet Machielsen een blik in zijn agenda.

Wethouder Machielsen: ‘De afgelopen jaren hebben we voor verschillende onderwerpen plannen gemaakt. Het is nu tijd om de handen uit de mouwen te steken en deze plannen uit te voeren. We kunnen natuurlijk niet alles tegelijk oppakken. Daar hebben we eenvoudigweg de mensen én het geld niet voor. Wat mij betreft, maken we keuzes en starten we met de uitvoering.'

Woningbouw

‘Woningbouw is een belangrijk onderwerp uit mijn takenpakket.  Zorgen dat we alle kernen kunnen bedienen met voor ieder wat wils, zie ik als een belangrijk doel. Daar hoort ook aandacht voor de kwaliteit van de openbare ruimte bij. We willen namelijk onze dorpen - en de omliggende natuur en het landschap - mooier maken. En toekomstbestendig. Voor mens én dier.’

Kansen voor ondernemers

‘Verder ga ik dit jaar aan de slag met een actieplan voor én met ondernemers om te zorgen dat Hilvarenbeek op de kaart blijft staan als ondernemend dorp. De ondernemende kant van Hilvarenbeek moet kansen (blijven) krijgen. Ik verken graag samen met de ondernemers wat we voor elkaar kunnen betekenen.

Kansen voor ondernemers liggen er zeker ook op het gebied van toerisme en recreatie. We denken na hoe we ons toeristisch profiel verder kunnen versterken. En zo nog meer mensen naar Hilvarenbeek kunnen trekken.’

Dienstverlening

‘Kwaliteit van dienstverlening staat bij het college hoog in het vaandel. Doen we de goede dingen én doen we dat op de juiste manier?’. Dat is een vraag die we ons ook hebben gesteld als het gaat over ruimtelijke procedures. Conclusie is dat we vinden dat het beter en sneller moet. Die uitdaging pakken we dit jaar samen met onze medewerkers op.’

In gesprek met u

Bij alles wat we doen, zoeken we de samenwerking op. Met (buur)gemeenten, provincie en organisaties. En vooral ook met u. Dat is tenslotte dé manier om scherp te krijgen wat het beste is voor de inwoners van onze gemeente. Dat is ook de reden dat ik u nu alvast uitnodig om later dit jaar met ons mee te denken over de omgevingsvisie. In de omgevingsvisie leggen we – kort gezegd – vast hoe onze dorpen en het buitengebied er in de toekomst uit moeten zien. De komende tijd informeer ik u hier nog uitgebreid over.’

 

Terug naar overzicht